Ремонт материнських плат ноутбука

Ремонт материнки

Материнська плата є сполучним елементом між усіма пристроями в системі лептопа. Вона є складною друкованою платою, на якій розташовуються процесор, оперативна пам'ять, графічний чіп, порти підключення та інші компоненти. Її поломка - явище вкрай неприємне, але вирішуване. Розберемося в особливостях ремонту материнки ноутбука.

Які чинники впливають на некоректну роботу материнської плати?

На стабільність материнської плати насправді можуть вплинути збої у роботі будь-якого компонента периферії та базових комплектуючих. Якщо ж говорити про прямий вплив на неї, слід виділити такі причини:

 • Некоректна робота системи охолодження;
 • Випадкове пошкодження при самостійному монтажі інших компонентів, що розміщуються на ній;
 • Природний знос;
 • Пошкодження внаслідок фізичного впливу;
 • Попадання рідини на її поверхню;
 • Перебої електрики;

Кожна з цих причин вимагає ретельної діагностики, залежно від чого приймається рішення про ремонт або заміну материнської плати, ціна якої, безумовно, дорожча.

Як визначити, що проблема криється саме в материнській платі?

Насправді, «симптоми» у збої материнської плати подібні до неполадок інших систем лептопа. Однак на них важливо звернути увагу, і серед найнебезпечніших сигналів виділяють:

Ремонт плати ноутбука
  • Відсутність реакції ноутбука на вімкнення.
  • Пристрій самовільно вимикається.
  • Поява «Екрану смерті».
  • Виникають проблеми із підключеними пристроями. Наприклад, ноутбук не розпізнає USB-пристрої, звукові карти та мережні адаптери.
  • Перегрів лептопу.

Всі ці тривожні дзвіночки прямо вказують на те, що ноутбук потрібно терміново нести до фахівця, а не лізти в систему самостійно. Найчастіше після неправильного розбирання та втручання у компоненти, що знаходяться на платі, проблеми лише посилюються. Це пояснюється найменшими ушкодженнями електронних компонентів, які є вкрай чутливими. Навіть невеликі фізичні пошкодження, наприклад незначне згинання ніжок або перегин проводів, може призвести до несправності всієї системи. У цьому випадку ремонт плати ноутбука вже буде непотрібним – передбачається її повна заміна.

Коли виправдано ремонт материнських плат ноутбука, а коли – заміну?

Ремонт передбачає:

 • Відновлення ланцюгів живлення;
 • Заміну певної частини мікросхеми (північний чи південний міст, мікрочіп);
 • Інші, які не викликають особливих складнощів, маніпуляції.

Заміна буде потрібна, якщо в лептоп проникла рідина. Пояснюється це тим, що металеві компоненти піддаються корозії і більше не можуть виконувати своє функціональне призначення. Також встановлення нової плати необхідне, якщо користувач спробував відремонтувати системну плату. В цьому випадку деформується геометрія плати, що унеможливлює подальшу її експлуатацію.

Якою є ціна заміни материнської плати на ноутбуці?

Вартість заміни материнки

Вартість заміни материнки пояснити простіше: вона залежить від бренду, моделі ноутбука та складності установки. У матеріальному питанні слід зробити акцент на ціні ремонту плати ноутбука. Дорогі розцінки пояснюються діагностикою самої плати, так і периферичних елементів, після чого виконується гранично обережна реставрація на пошкоджених ділянках. "Notebook Service" вже понад 15 років рятує системні плати лептопів. Ми компетентні в ремонті материнських плат ноутбуків HP, Lenovo, SAMSUNG, MSI, ACER, DELL, ASUS та інших брендів. Приносьте свій пристрій до наших сервісних центрів в Одесі, ми зробимо діагностику ноутбука (Одеса) та запропонуємо вам оптимальне вирішення проблеми!

Ціни

Код Опис Цiна Терміново

Щоб дізнатися вартість ремонту вашого пристрою залиште свої дані. Наші фахівці зв'яжуться і проконсультують

Наших клієнтів також цікавить

Відгуки

Відгуків ще немає - ваш може стати першим!
Достоинство
Недостатки
Ваш отзыв
Добавьте фото
Ваше имя