Заміна кулера на ноутбуці

Заміна кулера ноутбука Одеса

У процесі плідної роботи ноутбуку потрібно охолоджуватись. За цей процес відповідає вентилятор, який інакше називається кулер. На жаль, цей компонент може давати збої у своїй роботі з низки причин.

Розглянемо, чому він може вийти з ладу і чи завжди виправдана заміна кулера на ноутбуці.

Причини, з яких кулер виходить з ладу

Найчастіше поломка відбувається з таких причин:

  • Скупчення в системі пилу та забруднень. Один із найпоширеніших факторів, що призводять до виходу з ладу кулера.
  • Поломка підшипників. Вентилятори на ноутбуці використовують шарикопідшипники або гідродинамічні підшипники для обертання. Після тривалого використання або внаслідок механічних пошкоджень вони можуть вийти з ладу, що спричинить несправність системи охолодження.
  • Ушкодження чи обрив проводів, які з'єднують кулер із материнською платою.
  • Проблеми із програмним забезпеченням. Іноді застарілі драйвера можуть викликати неполадки в роботі. Необхідне оновлення та встановлення драйверів на ноутбук.
  • Ушкодження внаслідок падіння чи удару.
Ремонт кулера ноутбука

Погодьтеся, причини досить різнопланові. В яких випадках потрібно повна заміна, а в яких - ремонт вентилятора в ноутбуці? Розбиратимемося далі.

Заміна або ремонт кулера ноутбука - як визначити, яке рішення оптимальніше?

Замінити кулер на ноутбуці

На це питання відповісти однозначно - досить некоректно. Для початку потрібно, як мінімум дістатися системи охолодження, і як максимум – провести її діагностику. Фахівці нашого центру дуже часто, добираючись до кулера, бачать не просто шар пилу, а стикаються з грудками бруду, вовни та іншого сміття, яке хоч і складно евакуювати із системи, але можливо. У такому разі маніпуляції обмежуються чищенням ноутбука, ціна якої залежить від бренду техніки та складності виконаної роботи. Наприклад, майстер може визначити, що перегрів відбувається ще й унаслідок пересихання мастила, через що колесо прокручування може «клинити». У цьому випадку його потрібно додатково опрацювати спеціальною рідиною.

Якщо сумлінне очищення системи все ж таки не допомогло, залишається з двох одне - або ремонт охолодження ноутбука, або повна заміна системи. Ремонтні роботи виправдані у випадках, якщо у всіх елементах немає тріщин та інших видимих механічних ушкоджень. Наприклад, якщо дала збій внутрішня частина металевих трубок, слід зробити ювелірну роботу, використовуючи при цьому спеціальний паяльний фен та інфрачервону станцію. Таким чином майстер з'єднає всі стики та з'єднання радіатора. Якщо ж причина несправності криється в поломці хоча б одного з ключових компонентів кулера - двигуна, вентилятора або підшипників, на жаль, у цьому випадку одним ремонтом не обійтися.

Яка ціна заміни кулера у ноутбуці?

Без діагностики важко визначити ціновий діапазон нових комплектуючих. По-перше, треба враховувати модель ноутбука, оскільки кожен бренд має на увазі свої нюанси розбирання та, відповідно, установки. А по-друге, слід брати до уваги вартість самого кулера. Наприклад, на ігровий лептоп немає сенсу встановлювати малопотужні комплектуючі, бо згодом вийде з ладу і система охолодження, і процесор, і відеокарта.

Сервісний центр Notebook Service в Одесі вже понад 15 років здійснює якісний ремонт та заміну кулерів на ноутбуках ACER, SAMSUNG, LENOVO, ASUS, DELL, HP, MSI та інших брендів. У своїй роботі наші майстри використовують лише оригінальні комплектуючі для заміни системи охолодження. А робити вони необхідні маніпуляції в найкоротші терміни, оскільки всі необхідні деталі вже є. Завітайте до наших сервісних центрів в Одесі!

Ціни

Код Опис Цiна Терміново

Щоб дізнатися вартість ремонту вашого пристрою залиште свої дані. Наші фахівці зв'яжуться і проконсультують

Наших клієнтів також цікавить

Відгуки

Відгуків ще немає - ваш може стати першим!
Достоинство
Недостатки
Ваш отзыв
Добавьте фото
Ваше имя