Материнська плата є сполучним елементом між усіма пристроями в системі лептопа. Вона є складною друкованою платою, на якій розташовуються процесор, оперативна пам'ять, графічний чіп, порти підключення та інші компоненти. Її поломка - явище вкрай неприємне, але вирішуване. Розберемося в особливостях ремонту материнки ноутбука.
Які чинники впливають на некоректну роботу материнської плати?
На стабільність материнської плати насправді можуть вплинути збої у роботі будь-якого компонента периферії та базових комплектуючих. Якщо ж говорити про прямий вплив на неї, слід виділити такі причини:
- Некоректна робота системи охолодження;
- Випадкове пошкодження при самостійному монтажі інших компонентів, що розміщуються на ній;
- Природний знос;
- Пошкодження внаслідок фізичного впливу;
- Попадання рідини на її поверхню;
- Перебої електрики;
Кожна з цих причин вимагає ретельної діагностики, залежно від чого приймається рішення про ремонт або заміну материнської плати, ціна якої, безумовно, дорожча.
Як визначити, що проблема криється саме в материнській платі?
Насправді, «симптоми» у збої материнської плати подібні до неполадок інших систем лептопа. Однак на них важливо звернути увагу, і серед найнебезпечніших сигналів виділяють:
- Відсутність реакції ноутбука на вімкнення.
- Пристрій самовільно вимикається.
- Поява «Екрану смерті».
- Виникають проблеми із підключеними пристроями. Наприклад, ноутбук не розпізнає USB-пристрої, звукові карти та мережні адаптери.
- Перегрів лептопу.
Всі ці тривожні дзвіночки прямо вказують на те, що ноутбук потрібно терміново нести до фахівця, а не лізти в систему самостійно. Найчастіше після неправильного розбирання та втручання у компоненти, що знаходяться на платі, проблеми лише посилюються. Це пояснюється найменшими ушкодженнями електронних компонентів, які є вкрай чутливими. Навіть невеликі фізичні пошкодження, наприклад незначне згинання ніжок або перегин проводів, може призвести до несправності всієї системи. У цьому випадку ремонт плати ноутбука вже буде непотрібним – передбачається її повна заміна.
Коли виправдано ремонт материнських плат ноутбука, а коли – заміну?
Ремонт передбачає:
- Відновлення ланцюгів живлення;
- Заміну певної частини мікросхеми (північний чи південний міст, мікрочіп);
- Інші, які не викликають особливих складнощів, маніпуляції.
Заміна буде потрібна, якщо в лептоп проникла рідина. Пояснюється це тим, що металеві компоненти піддаються корозії і більше не можуть виконувати своє функціональне призначення. Також встановлення нової плати необхідне, якщо користувач спробував відремонтувати системну плату. В цьому випадку деформується геометрія плати, що унеможливлює подальшу її експлуатацію.
Якою є ціна заміни материнської плати на ноутбуці?
Вартість заміни материнки пояснити простіше: вона залежить від бренду, моделі ноутбука та складності установки. У матеріальному питанні слід зробити акцент на ціні ремонту плати ноутбука. Дорогі розцінки пояснюються діагностикою самої плати, так і периферичних елементів, після чого виконується гранично обережна реставрація на пошкоджених ділянках. "Notebook Service" вже понад 15 років рятує системні плати лептопів. Ми компетентні в ремонті материнських плат ноутбуків HP, Lenovo, SAMSUNG, MSI, ACER, DELL, ASUS та інших брендів. Приносьте свій пристрій до наших сервісних центрів в Одесі, ми зробимо діагностику ноутбука (Одеса) та запропонуємо вам оптимальне вирішення проблеми!
Ціни
Код | Опис | Цiна | Терміново |
---|
Щоб дізнатися вартість ремонту вашого пристрою залиште свої дані. Наші фахівці зв'яжуться і проконсультують