Перша допомога при проливанні рідини на ноутбук
Порядок дій:
- Виключити пристрій.
- Відключити від зарядки.
- По можливості витягнути акумулятор.
- Відключити зовнішні накопичувачі інформації.
- У розкритому положенні перевернути і дати підсохнути клавіатурі.
Слід зазначити, що сушка феном в гарячому режимі протипоказана, так як можуть поплавитися пластмасові деталі.
Покласти на батарею або занурити в рис не принесе результат. Батарея нагріє пластмасу, а рис не допоможе.
Ремонт ноутбуків після залиття не стане скрутним, якщо вчасно звернутися в сервісний центр. Чим довше відкладати, тим більша ймовірність, що рідина пробереться в саму глиб пристрою. Якщо знехтувати вищевказаними правилами, можна домогтися того, що материнська плата згорить і не підлягатиме відновленню.
До тих пір, поки не здійсниться чистка ноутбука від рідини, його не можна включати. У разі подальшого використання без сушіння, чищення або відновлення потрібно розуміти, що рідина почне проникати під мікросхеми та окисляти контакти на материнській платі. Це може привести до того, що доведеться купувати не тільки нову материнську плату, а й інші компоненти. Іноді дешевше купити новий ноутбук, замість невчасно відновленого.
Перший тривожний дзвінок, на який необхідно звернути увагу і терміново звертатися в сервісний центр, це коли на ноутбук потрапила вода і він не включається. В даному випадку вода проникла досить глибоко, щоб самому позбутися від неї, а тим більше повністю усунути проблему.
Чистка клавіатури ноутбука після залиття
Залита клавіатура ноутбука — дуже поширений випадок, проте не кожен знає, що найбільшої шкоди завдає не вода, а солодка газована вода, чай і сік. Солодкість цих напоїв не тільки шкодить доріжкам і контактам, а й самим клавішам, адже вони в майбутньому почнуть залипати. Але і пролите на ноутбук вино, пиво чи кава не означає, що можна розслабитися. Головними шкідниками серед напоїв є кока-кола і спрайт, так як вони мають роз'їдаючі властивості.
Ремонт залитої клавіатури на ноутбуці не є рідкістю, але в більшості випадків вона вимагає заміни.
На жаль, розлиті напої призводять до більших втрат, якщо потрапляють на клавіатуру, ніж якби вони потрапили на екран. Якщо після сушки, ноутбук включився і працює це не означає, що в подальшому з пристроєм не виникне проблем. Клавіатура може просохнути, а ось корозія і окислення материнської плати або провідників нікуди не подінуться. Тому чим швидше звернутися до фахівця, тим швидше ви убезпечите себе від зайвих витрат і подальших поломок. Кількість вилитої рідини впливає на завдану шкоду, однак, варто помітити, що навіть її невелика кількість може завдати серйозної шкоди.
Notebook-Service рекомендує не затягувати зі зверненням і не займатися чищенням самому. Ремонт залитої клавіатури на ноутбуці тільки здається простою справою, але насправді вимагає технічних знань і умінь для того, щоб в подальшому пристрій працював без перебоїв. При неможливості відремонтувати, радимо зробити заміну клавіатури ноутбука в Одесі.